Przenośniki spiralne

Przenośniki spiralne są to specjalne przenośniki wibracyjne, które są skonstruowane do transportu materiałów sypkich i drobnicy w osi wertykalnej (pionowej).

Zasada działania przenośników spiralnych

Transport w przenośnikach spiralnych następuje torem śrubowym, który wprawiany jest w ruch wibrujący przez napęd drgający. Wibracje w przenośniku spiralnym powodują, że transportowany materiał przedostaje się na tor spiralny i sukcesywnie transportowany jest do góry. Przenośniki spiralne dostępne są w konstrukcji otwartej i zamkniętej. Bez problemów możliwe są wysokości transportowania do 6 m.

Przenośniki spiralne z działaniem chłodzącym lub grzejnym

W przenośnikach spiralnych przy śrubowym ruchu występuje długa droga transportu i stosunkowo długi czas przebywania transportowanego materiału na torze, co jest uwarunkowane konstrukcyjnie. Dlatego przenośniki spiralne nadają się dobrze dla materiałów, które muszą być ochłodzone, ponieważ podczas transportu następuje automatyczne chłodzenie, co w wielu przypadkach powoduje, że dodatkowe chłodzenie nie jest potrzebne. Alternatywnie materiał przenoszony przez przenośnik spiralny może być także ogrzewany. W takich przypadkach mówi się o przenośnikach spiralnych chłodzących lub ogrzewających.

Zakresy zastosowań przenośników spiralnych w technice dozowania

Przenośniki spiralne firmy Dosiertechnik GmbH stosuje się przede wszystkim do ochronnego transportu materiałów sypkich w przemyśle, aby sypki materiał przetransportować w sposób ochronny z dołu do góry. Oprócz zalet technicznych przenośniki spiralne charakteryzują się wysoką opłacalnością i zaletami ekologicznymi.
Złożenie zapytania o produkt
Powrót do poprzedniej strony

Aktualności

23.03.2017


więcej...

03.01.2017
Duże przesiewacze i ciężkie przenośniki wibracyjne
Firma Dosiertechnik GmbH buduje duże przesiewacze i ciężkie przenośniki wibracyjne dla wszystkich gałęzi przemysłu do ciężaru maszyn 30 t.
więcej...